Chirurg stomatolog – jak uniknąć problemów?

Nie każde choroby jamy ustnej można wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeśli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w razie znacznych uszkodzeń uzębienia, konieczności wstawienia sztucznych zębów czy mostów, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy bądź owrzodzenia. Które techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Z pewnością najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po złamaniach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma też nastrój w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – sporo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.