Atuty oczyszczaczy powietrza

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: dym tytoniowy, roztocza, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10 czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.