Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Zamów aparaty do magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia likwiduje także obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]