Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Jeśli szukasz aparatu do terapii ultradźwiękowej, koniecznie sprawdź https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki mają korzystne działanie na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, stawów, blizn czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]