Kufry motocyklowe dobierz odpowiednio do swoich potrzeb

Tutaj kupisz kufry motocyklowe.

Podróże motorem są wygodne i dają wiele swobody, lecz gdy wybieramy się na dalszy wyjazd czy też kilkudniowy wypoczynek może się okazać, że ilość niezbędnych nam rzeczy nie zmieści się w standardowej wielkości camelbagu czy plecaku. Częstokroć również przewożony bagaż jest dość ciężki i umieszczenie go na grzbiecie może znacząco wpływać na bezpieczeństwo jazdy. W takich przypadkach należy rozważyć zakup kufrów motocyklowych.

Modele kufrów motocyklowych – centralne oraz boczne

Podstawowym problemem, z którym musi zmierzyć się właściciel pojazdu poszukujący kufra motocyklowego jest to, czy wybrać kufer centralny czy lepiej postawić na kufry boczne. Jeżeli na motorze jeździmy zwłaszcza w terenie zabudowanym, a nasze dalsze podróże to zwykle kilkugodzinne, dość krótkie trasy za miasto, można w zupełności zakupić i zamocować kufer centralny. Pojemność takich kufrów wynosi najczęściej od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to pakowność wystarczająca, aby zmieścić wszystkie przydatne akcesoria, rękawiczki, drugą kurtkę, a czasem nawet kask. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, bo instalowane są one za plecami prowadzącego. Inaczej jest przy mocowaniu kufrów bocznych – te zakłada się symetrycznie z obu boków motocykla. Z tej też przyczyny przy pakowaniu przedmiotów o dużej wadze powinno się pamiętać, by ich balast rozłożyć stosunkowo po równo na oba kufry, aby nie spowodować ściągania maszyny w trakcie podróży na prawo lub lewo.

Ceny kufrów motocyklowych

Na rynku znajdziemy mnóstwo kufrów motocyklowych, różniących się od siebie nie tylko pojemnością, ale także materiałem, z którego są wyprodukowane (przykładowo wzmocnione tworzywa sztuczne bądź wytrzymałe i lekkie aluminium). Bezspornie wybierając kufry motocyklowe należy kierować się w głównej mierze ich solidnością i tym, czy zapewniają bezpieczeństwo przechowywanym w nich przedmiotów. Jednak dla licznych motocyklistów kluczowym czynnikiem, nierzadko w dużym stopniu wpływającym na finalną decyzję o ich zamówieniu, bywa również ich cena. Kufry centralne, z racji tego, iż są mniejsze oraz łatwiejsze do zainstalowania, nie są wielkim kosztem. Dobrej jakości kufer tego typu można nabyć już za kilkaset złotych. Natomiast kufry boczne, które kupuje się razem z pełnym zestawem do montażu na motocyklu, obejmującym odpowiednie stelaże, adaptery, jak również często i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już koszt zbliżony do paru tysięcy złotych.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]