Kursy francuskiego

Język francuski

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII wieku był popularnie stosowanym na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w dyplomacji, ale także w kręgach kulturalnych, a także arystokratycznych. Aż do późnych lat 70. XX wieku język francuski był uważany za język każdej lepiej wykształconej osoby. Również dziś, mimo dużego znaczenia języka angielskiego, francuski ma duże znaczenie.

Francuski – słów kilka

Francuski jest wybitnie popularnym w Europie, gdyż jest jednym z języków urzędowych UE. Oprócz tego jest także używany jako język urzędowy w Szwajcarii, Belgii oraz oczywiście – we Francji.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Francuski jest językiem, w którym zwraca się uwagę na najmniejsze nawet szczegóły. Jeśli jesteś w trakcie nauki języka francuskiego kładź duży nacisk na gramatykę, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaka metoda nauki języka francuskiego?

Zdaniem dużej ilości osób najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego jest kurs DIRECT, który pozwala w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność między innymi dzięki efektywności nauczania.