Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Wszystko o Blender 3D kurs.

Świat rysunku nieprzerwanie się przekształca i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik preferując tworzenie swoich prac tylko w formie cyfrowej. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie generuje obecnie dużych kosztów – można po prostu zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który jednocześnie jest zupełnie darmowy.

Nauka funkcji Blender 3D samemu może być frustrująca

Obsługę każdej aplikacji można przyswoić sobie na własną rękę, niemniej jednak proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nieraz jest niezmiernie frustrujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego program dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu wskazując detale, które wymagają dopracowania i proponując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w małych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów a także amatorów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą w szczególności w świecie filmu, projektowania i gier wideo. Opanowanie programu Blender 3D otwiera tym samym wiele nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne dzieła, które później można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników takich warsztatów to po prostu artyści oraz hobbyści, którzy pragną znaleźć nowe drogi wyrażania siebie lub rozwijać swoje obecne umiejętności.

Kontakt z firmą:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]