Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Sprawdź więcej informacji o malarstwie komputerowym na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX w. usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Istnieje wiele programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został ulubionym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi Corel Painter, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, farbami akrylowymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka podstaw działania programu

W praktyce lekcje digital paintingu odbywa się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać ważne metody korzystania z pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]