Nadajnik optyczny – kluczowy element instalacji telekomunikacyjnej

Dowiedz się, gdzie kupić nadajnik optyczny.

Z uwagi na fakt, iż niemal wszyscy korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, powinny one obecnie być naprawdę niezawodne. Nie powinno więc zaskakiwać, iż części stosowane przez ekipy monterskie są wysokiej klasy – tylko tak możliwe jest zamontowanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi elementami są oczywiście kable, lecz – jak łatwo stwierdzić – bez pozostałych podzespołów prawidłowe działanie instalacji nie będzie osiągalne. Innymi ważnymi częściami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła transmitowane później za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu istotne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji kablowej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po źródle informacji oraz koderze. Zakodowane informacje są w ten sposób przekazywane światłowodami, a potem odbierane przez dekoder, by trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje światło, które charakteryzuje się niewielkim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – dlatego prawie całkowicie zastąpił już inne rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

By sieć była efektywna oraz bezpieczna, do jej zamontowania trzeba zastosować wyłącznie podzespoły wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę musi funkcjonować we wszystkich warunkach – z tego powodu o tym, od kogo go zamówić powinniśmy pomyśleć jeszcze na etapie planowania sieci. Firmom zajmującym się fachowym montażem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w przypadku problemów podczas montażu – są w stanie zapewnić specjalistyczną pomoc podmiotom z całego kraju.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]