Kabel koncentryczny – aby telewizor działał sprawnie

Szukasz kabla koncentrycznego? Koniecznie odwiedź tę stronę

W zdecydowanej większości domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć interesujący dokument bądź profesjonalnie przygotowany serwis mający charakter informacyjny. By jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną kupić można bez żadnych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znaleźć można dzisiaj rozmaite kable koncentryczne, które cechują się nieco odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie zmniejszać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci telewizyjnych tak małych, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Za sprawą tego odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej fuzja materiałów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie negatywnych czynników pogodowych.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]