skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki teletechniczne muszą spełniać wiele oczekiwań i być niezwykle funkcjonalne. Na rynku dostaniemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przewody telekomunikacyjne i skrętki koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana z solidnego surowca i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku znajdziemy 2 zasadnicze rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje osób trzecich oraz wysoką temperaturę. Inna ważna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz nieruchomości, w której znajdują się kluczowe przewody – np. kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, multiswitche. Poszczególne urządzenia można zainstalować np. na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne rozmiary

Priorytetowym elementem jest również ochrona przed ingerencją osób trzecich do środka szafki. W tym celu stosuje się uniwersalne zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne w przypadku na dzieci. Nie zapominajmy także o zachowaniu porządku w środku szafki – w tym celu wykorzystuje się profesjonalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – mają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dopasujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]