Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Poszukujesz więcej wiadomości o wyprawach? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Mnóstwo osób wykorzystuje swój wolny czas wędrując po górach. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od Polski miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Azji, Afryki czy Meksyku. Z pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji wiele ułatwia, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść wielogodzinną wyprawę z bardzo ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem i dobrej jakości wyposażeniem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział w wyprawie górskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do tego rodzaju wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]