trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Górskie wypady mają różne postaci. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny trud dostajemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowej praktyki w górach – np. w Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania podczas wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Himalaje

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne góry Europy, dużym powodzeniem cieszą się wschodnia część Karpat, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]