Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, uzyskasz na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są areną zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa także samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkową zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse i Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, bowiem nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]