Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w Polsce, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Oczywiście budzą one zachwyt, jednakże osoby, które często uprawiają ten typ aktywności po jakimś czasie pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeśli można zachwycać się porywającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne turni, skalistych grani i baszt skalnych

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą ilością skalistych grani, turni oraz baszt skalnych, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i nadzwyczaj strome stoki, oznaczono w nich także niemało łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tre Cime – co można podziwiać podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu niewątpliwie oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, a więc po trasach zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji, a także metod przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział na pewno nie zapomni o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Dolomiti di Sesto i wierzchołek Averau.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]