Jeśli interesuje Cię aktualna oferta tenisa dla dzieci Kraków, zajrzyj na https://teniskrakow.pl/treningi/

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Wskazanym byłoby zastanowić się nad ciekawym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest właściwy zestaw. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość doboru idealnej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są również treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość chodzić już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się samodzielnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do zawierania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Kontakt z firmą:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]