Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Skieruj się tu po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja dużej części turystów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezatartych wrażeń z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Turystów przyciągają zwłaszcza możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niesamowite krajobrazy, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza solidną preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu stanowi trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest również wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]