Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

Korty tenisowe Kraków. Uzyskaj więcej informacji

Najbardziej popularne korty tenisowe to obiekty zadaszone, posiadające sztuczne lampy oraz całkowicie nowoczesne. Miejsce takie musi zapewniać że adepci tenisa nie doświadczą groźnych urazów, na które najdotkliwiej narażone są stawy i ścięgna. Rekomendowane, szczególnie dla tenisowych debiutantów, jest kierowanie się na obiekty o powierzchni ziemnej. Tenis na bardziej wymagającej powierzchni kortu możemy wypróbować, gdy osiągniemy większe kompetencje.

Jakość kortów tenisowych wpływa na komfort zawodników

Korty tenisowe są świetną sposobnością do wykorzystania wolnego dnia w aktywny sposób. Aktywny tryb życia znakomicie wpływa na zgrabną sylwetkę, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że sport ten to aktywność obligująca do posiadania dużej krzepy, precyzji i umiejętności. Początkowe rundy na korcie mogą być problematyczne, ale pod okiem obeznanego szkoleniowca z łatwością opanujemy podstawy tenisa ziemnego. Niebezpieczeństwo wystąpienia kontuzji zlikwidujemy biorąc udział w rozgrywkach na wygodnych kortach tenisowych. Możemy także uprawiać sport na halach zadaszonych, które przy polskich warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Tenis ziemny od dekad uchodzi za wyjątkowo prestiżowy. Pamiętajmy, że jest możliwość wypożyczenia niezbędnych akcesoriów, zwłaszcza, że sport ten nie należy również do najtańszych. Zatem jeśli chcemy grać tylko amatorsko decydujmy się na takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych najwyższej marki.

Kontakt z firmą:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]