Jak przygotować się na trekkingi?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, uzyskasz na www.exploruj.pl

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach wytyczono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe sprzęty, czyli buty z odpowiednią podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie również obecność dobrego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, że niezbędne stają się narzędzia umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, ponieważ zapewnią stabilizację również na śliskich trasach – a na wielu szczytach spotkać je można także w czasie upałów. Na wysokich podejściach pomocny będzie także czekan. Do korzystania z obu narzędzi niezbędne będą specjalistyczne umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, a te zwykle są nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w najwyższych pasmach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach K2 oraz Annapurny.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]