Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Sprawdź, co to jest mass collect na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Jak działa mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli np. w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew lub przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie na eliminację możliwych błędów często mających miejsce w czasie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie spływu opłat – zalety mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. PM Bank i mBank) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, również takiej, która każdego miesiąca wystawia około 100 faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące monitorowanie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]