Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo można pożyczyć w ten sposób już nieduże sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się formą pokrycia poważniejszych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego największa kwota to nawet 100 000 złotych, ale osoby o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – mogą pożyczyć nawet 500 000 złotych. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do aż szesnastu procent. Co poza tym warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, który składamy jest szybko analizowany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas najwyżej po paru dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą uzyskać go także osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, bo tak jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na każdy cel – tak na kupno sprzętu AGD, jak i auta czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, musimy pamiętać, że łatwo wówczas o pomyłki, których efektem są najczęściej duże finansowe problemy. Z tego powodu skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i inne koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem z pewnością okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.