Frank szwajcarski – jego aktualne przeliczniki znajdziesz w kantorze online

Szczegółowe wiadomości na temat kursu franka szwajcarskiego. Przekonaj się!

O franku szwajcarskim większość Polaków wie niewiele, praktycznie zaledwie to, że jest to waluta, w której tysiące naszych rodaków zaciągnęło kilka lat wstecz kredyty hipoteczne, które teraz spłacają z trudem. Tymczasem historia tej waluty jest bardzo interesująca.

Waluta słynna ze swojej niezwykłej stabilności – frank szwajcarski

Jak powszechnie wiadomo, frank szwajcarski to waluta narodowa Szwajcarii, jednakże jest to też środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok między innymi dolara, euro oraz jena, frank szwajcarski jest zaliczany do głównych walut współczesnego świata. Jednak nie był to pierwotny pieniądz, który funkcjonował w obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank tak naprawdę pojawił się dopiero w XIX w. i zastąpił kilka lokalne waluty, które wcześniej były stosowane w różnych kantonach. Przez blisko dwa stulecia swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją ogromną stabilnością, wychodząc obronną ręką między innymi z licznych zawirowań w okresach kryzysów gospodarczych i dyplomatycznych, jakie przeżyliśmy w XX i XXI wieku. Niewiele osób wie, że frank szwajcarski uznawany jest za jedną z najładniejszych walut świata. Seria banknotów emitowana od połowy 90-tych charakteryzuje się niecodzienną wertykalną orientacją grafiki i bajecznymi barwami. Na frankach umieszczono osobistości z obszaru sztuki (np. Arthura Honeggera, Charlesa-Ferdinanda Ramuza czy Sophie Taeuber-Arp), a nie jak zazwyczaj bywa – oblicza monarchów, działaczy politycznych czy wojskowych. Natomiast motywem przewodnim nowej, dziewiątej serii banknotów są przyroda, nauka oraz kula ziemska.

Gdzie znaleźć aktualny kurs franka?

Frank szwajcarski bezustannie cieszy się sporym zainteresowaniem inwestorów, lecz jego notowania śledzą też z uwagą kredytobiorcy z nieuregulowanymi długami w tej walucie. Żeby poznać najnowszy kurs franka szwajcarskiego, rekomendujemy zaglądać na stronę kantorów internetowych, gdzie kurs tej waluty aktualizowany jest w parusekundowych odstępach. Tu można też przejrzeć wahania wartości waluty w określonym okresie. Jest to funkcja idealna dla frankowiczów czuwających na najkorzystniejszy moment, by zlecić wymianę waluty przed spłatą kolejnej raty zadłużenia, a także dla inwestorów planujących swoje dalsze kroki.

Kontakt z firmą:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]