Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

Jeśli chcesz kupić sztabkę złota, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym bądź zakładanie lokat nie jest teraz tak rentowne jak jeszcze parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki zapewniają zysku doprowadziły do tego, iż poszukujemy metod, które pomogą naszym pieniądzom dawać po latach poboczny dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złote sztabki.

Czy sztabki złota są pewną inwestycją?

Na początku należy dobitnie zaakcentować, iż lokata środków w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto na ogół nie ulega silniejszym i słabszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna oraz ekonomiczna często podbija jego wartość. Owszem można zauważyć wahania w jego ceny, jednak przeglądając jej historyczny wykres natychmiast można spostrzec, iż z czasem ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od kilkuset lat ilość tego metalu w aktywnym obiegu ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, dzisiaj jest wykorzystywany w elektronice,medycynie czy przemyśle oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego między innymi podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też radia CB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, w związku z tym popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, że przez następne dziesięciolecia ta tendencja nie powinien się zmienić.

Indywidualne złote sztabki lub combibary – co kupić?

Słysząc o inwestycji pieniędzy w sztaby złota większa część inwestorów momentalnie oceni, iż to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Tymczasem sztabki złota są wytwarzane w rozmaitych wagach, toteż właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 10 g. Te drobne sztabki są wręcz doskonałym pomysłem na prezent. Poważni inwestorzy, posiadający większe fundusze raczej nabywają większe sztaby złota o wadze 20 g, 250 g, jak również 1 kg. Należy jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę nabywamy złoto po wyraźnie niższej cenie. Dlatego warto nabywać złoto w sztabkach o różnej wadze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na równe sztabki.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]