kantor wymiany walut online, kantor internetowy

Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci chcą wymieniać walutę bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor online to niższy spread

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z minionego dnia. Następnym i niezmiernie istotnym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory online oferują też kilka specjalnych usług stosowanych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz swobodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie wygodę oraz znaczną swobodę w rozporządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie i osoby uczące się lub zatrudnione poza granicami Polski. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.