Popularne zabiegi medycyny estetycznej – zabieg CGF

Wejdź na https://bit.ly/3vHL3WD, aby odnaleźć informacje dotyczące CGF.

Gdy skóra robi się luźna i stopniowo pojawiają się się na niej pierwsze zmarszczki, sporo osób zaczyna zastanawiać się jak zatrzymać nieubłagany proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry dekoltu, twarzy, szyi, jak również dłoni, możliwa jest za sprawą różnych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, wśród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym stosowane są komórki macierzyste i skoncentrowane czynniki wzrostu. Mając na uwadze fakt, iż preparaty używane do ostrzykiwania skóry w trakcie zabiegu CGF wytwarza się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten zestawiany jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Skoncentrowane czynniki wzrostu CGF – z czego się je pobiera?

Przed przystąpieniem do zabiegu rewitalizacji skóry, lekarz pozyskuje od pacjenta w przybliżeniu 30 mililitrów krwi. Do probówek z pobranym materiałem dodawany jest antykoagulant, a następnie układa się je w separatorze komórkowym i odwirowuje przez kilkanaście minut. Po zakończeniu tego procesu w probówkach łatwo zobaczyć rozdzielone warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, jak również krwinek, z czego do przeprowadzenia zabiegu CGF niezbędne są wyłącznie 3 pierwsze. Lekarz sporządza frakcję żelową, do czego użyte zostaje osocze ubogopłytkowe, z kolei znad odseparowanej warstwy płytek krwi pozyskuje skoncentrowane czynniki wzrostu CGF wraz z komórkami macierzystymi. Końcowy preparat, którym ostrzykuje się skórę pacjenta za pomocą kaniuli, sporządza się przez zmieszanie przestygłego żelu albuminowego z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi.

W jakich odstępach wykonuje się zabiegi CGF?

Zabieg z użyciem czynników wzrostu redukuje niewielkie zmarszczki, odżywia oraz regeneruje skórę oraz poprawia jej sprężystość. Dzieję się tak m.in. dzięki zawartym w preparacie komórkom macierzystym, które przyczyniają się do wzmożenia produkcji włókien elastynowych oraz kolagenowych. Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg CGF, muszą mieć świadomość, iż za pierwszym razem przeprowadza się go trzykrotnie w sześciotygodniowych interwałach, a następnie specjaliści rekomendują powtórne zabiegi mniej więcej co sześć miesięcy.

Kontakt z firmą:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]