Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, tak od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca koncentruje się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w zakresie bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii prawnej

Reprezentując Pracodawców, na co dzień pomagamy im w tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i zakończenia. Świadczona przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również ochronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej, respektowanie prawa pracy staje się większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – kancelaria prawna jako pełnomocnik Pracownika

Niezwykle często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, niezasadnym rozwiązaniem umowy o pracę lub chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy związane są z ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do racji Klienta jest sporym wyzwaniem.