Wisiorki srebrne – duży wybór

Zobacz, gdzie kupić wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, doskonale wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebra należy użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.