Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków? Wejdź na obraczki.net.pl

Gdy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz diamentów

Podarowanie kobiecie pierścionka to niesłychanie stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od tego palca biegnie żyła prowadząca prosto do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Pierwotnie wykonywano je z konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężczyźni chcieli ogłosić swoje pełne zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, jednak materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku wieków, natomiast znaczący przyrost ich powodzenia daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z ogromnym diamentem, jednak możliwości swobodnego dobierania różnych kamieni oraz metali są olbrzymie. Poza diamentami wykorzystuje się szafir, rubin bądź topaz. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednak nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, białego i różowego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, że narzeczony winien wydać na niego minimum dwie miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od wielu czynników: ilości karatów, użytego kamienia, materiału czy wzoru, toteż każdy kupi elegancki, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, wobec tego jego wartość nie ma dużego znaczenia. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Kontakt z firmą:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]