Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Chcesz kupić topaz mistyczny? Sprawdź www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru łatwo pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca i powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz przybiera purpurowy odcień, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się również w pracy. Nie bez znaczenia jest też różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej można wybrać ozdoby do swojego stroju.