Nieprzemijający urok srebrnej biżuterii

Srebrna biżuteria sklep internetowy. Zdobądź więcej informacji

Jest z ludźmi od wieków i pomimo dostępności wielu innowacyjnych projektów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria nadal odgrywa identyczną rolę – jest pewnego typu dekoracją ciała i umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic zatem dziwnego, że biżuterię tak samo często noszą panie oraz mężczyźni, dzieci i dorośli, osoby z rozmaitych klas społecznych. Niezależnie od tego, które projekty lubimy, niemal zawsze biżuteria jest produkowana z tych samych surowców – najczęściej ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej kilka dekad?

Zalety srebrnej biżuterii

Największym plusem srebrnej biżuterii okazuje się bez wątpienia fakt, iż jej stosowanie daje szansę ustrzec się różnych schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest rekomendowane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie sposób zapomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele czasu, ale powinniśmy prawidłowo o nie zadbać. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją porysować lub pęknąć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być czyszczona w wodzie z denaturatem lub amoniakiem. Trzeba przechowywać ją w pudełku z miękką wyściółką – nie dopuścimy wówczas do jej uszkodzenia.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]