Dowiedz się, gdzie zamówić lampworki

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były wytwarzane w domach – surowiec rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa perły lampowe. Obecnie również możemy wykonać je w domu, ale lepszym pomysłem będzie niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia rozgrzewa się, zaś to umożliwia danie mu rozmaitych kształtów. Paski gorącego szkła nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma otwór w samym środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie pasują do codziennych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą atrakcyjnie wyglądały wyłącznie przy takich strojach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]