Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Więcej szczegółów o znakach BHP

W Polsce obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Aktualnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, biurowce, jak a także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zaliczane są też instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na różnorodnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet trudności. Z całą pewnością upora się z tym każdy.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]