Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

Więcej o tabliczkach na drzwi

W każdym budynku ulokowanych jest wiele najróżniejszych pomieszczeń o większym bądź mniejszym znaczeniu. Sprawne poruszanie się po nich – zarówno odwiedzającym, ale też osobom , które są zatrudnione w danym obiekcie – umożliwiają najróżniejsze tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę szeroki. Jakiego typu tabliczki na drzwi można kupić? Czym charakteryzują się te , które uważane są za najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – w jakich miejscach znajdują zastosowanie?

Odpowiednie oznakowanie obiektu podnosi przejrzystość jego funkcjonowania. Nie ma znaczenia czy mówimy o przedszkolu, sklepie, urzędzie czy biurze – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń pozwala na szybkie odnalezienie pokoju, który aktualnie nas interesuje. Tak dzieje się na przykład w szpitalu czy szkole. W przypadku urzędów, banków oraz biur tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym swoje obowiązki realizuje potrzebna nam w danym momencie osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie wymieniać znajdujący się na nich napis. Dzięki temu w momencie, kiedy na przykład w urzędzie dochodzi do zwolnienia pracownika, opis na tabliczce można bez trudu zmienić. Pozwala to więc zaoszczędzić sporą ilość gotówki – nie trzeba przecież wydawać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez większego problemu odróżnić pomieszczenia o charakterze ogólnodostępnym od tych, które stworzono dla załogi danej instytucji. Chodzi w tym przypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te sale, do których z jakichś względów osoby postronne nie mogą mieć dostępu. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można też oznaczyć miejsca, w których nie wolno palić. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nierzadko na tych tabliczkach w miejscu napisu stosuje się przekreślony symbol papierosa. Dla niemałej grupy osób przekaz takiego rodzaju znaku jest więc wyjątkowo czytelny. Nie zapominajmy również, iż tabliczki informacyjne umieszcza się również na drzwiach wejściowych do obiektów, które wyposażone są w ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]